Zdražování elektřiny a plynu je naprosto umělé a může za ně Fialova vláda a Evropská unie kvůli emisním povolenkám, Green Dealu a kvůli tomu, že u nás levně vyrobenou elektřinu zpětně draze kupujeme z Německa a kvůli tomu, že kupujeme drahý plyn od překupníků, i když kdybychom ho levně odebírali od producenta, cena by mohla být mnohem nižší. 😡 Je to opravdu jak v Kocourkově a platíme nejdražší energie ve střední Evropě a máme třetí největší inflaci v EU, i když by zdaleka tak vysoká být nemusela. 👎Hnutí SPD chce prosadit, aby levná elektřina zůstala v ČR a abychom domluvili dodávky levného plynu stejně jako Maďaři, Rakušané či Slováci. Zastavíme zdražování a víme, jak na to! 👍

Ať přestane Fialova “ukrajinská” vláda ničit naše občany a naše firmy! Jestli chtějí hájit zájmy Ukrajinců a Ukrajiny, ať se odstěhují na Ukrajinu! My v SPD jsme zvoleni a placeni českými občany a budeme hájit zájmy českých občanů, českých firem a naší republiky! V září budou komunální a senátní volby – přijďte k volbám vyjádřit váš názor na Fialovu vládní pětikoalici a podpořte opoziční SPD!

ČEZ vyrábí jednu kilowatthodinu elektřiny z jádra za 25 haléřů, abychom si ji následně kvůli Evropské unii kupovali na energetické burze v Lipsku zpět za zhruba 11 korun! ČEZ také aktuálně vykazuje zisk ve výši 60 miliard korun, který by mohl stát, respektive vláda, formou dividend vyplatit jako kompenzace našim občanům.

V České republice máme v současné době absolutně nejvyšší ceny energií ze všech okolních států. A je to kvůli vládě Petra Fialy, která je neschopná tuto věc řešit. Zatímco Slovensku, Rakousko, Německo a Maďarsko nakupují zemní plyn v rámci přímo uzavřených dvoustranných kontraktů s Ruskem v přepočtu za 5 až 7 korun za jeden metr krychlový, tak ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela za hnutí STAN nakoupil prostřednictvím Správy státních hmotných rezerv 228 miliónů metrů krychlových plynu do našich poloprázdných zásobníků, navíc vlastněných německými firmami, za neuvěřitelných 37 korun za jeden metr krychlový, celkem tedy za 8,5 miliard korun.

Česká republika nemá žádnou přímou smlouvu na odběr zemního plynu od producenta a jsme proto odkázáni na nákupy této komodity od zprostředkovatelů, tedy německých obchodních firem. Ty přitom plyn pořizují levně od Ruské federace, aby nám ho obratem prodaly s minimálně trojnásobným navýšením až za 25 korun za jeden metr krychlový dle aktuálního měnového kursu. Podle nového ceníku ČEZ domácnost v bytě, která plynem vaří, topí a ohřívá vodu a ročně spotřebuje 1800 metrů krychlových, bude za kubík platit až 50 korun, konkrétně 49,55 korun. Za tento stav nese plnou odpovědnost současná Fialova vláda. Přitom kdyby chtěla něco dělat, mohla by pro české občany zajistit levnou elektřinu a plyn!